Was sind SEO-Services und was beinhalten SEO-Services?

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO — bu, bugünlerde çokça duyduğunuz bir terimdir, ancak SEO Hizmetleri nelerdir?

Bir web sitesine sahip bir işletme sahibiyseniz, muhtemelen SEO’yu duymuşsunuzdur, ancak belirli SEO hizmetlerinin anlamı ve potansiyel müşterileri sitenize çekerek işletmenizin daha fazla potansiyel müşteri yakalamasına nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Basit bir ifadeyle SEO, web sitenizin arama motoru sıralamalarını Google, Bing, Yahoo ve diğer çevrimiçi arama motorlarıyla iyileştirme sürecidir. Bu, sitenizin çeşitli arama motorları tarafından belirlenen kriterleri karşılamasını sağlayarak ve ardından performansı izleyerek ve gerekli iyileştirmelere veya arama algoritmalarındaki değişikliklere göre ayarlayarak yapılabilir. 

Aslında, Google’ın arama hacminin %90’ından fazlasını temsil etmesiyle çoğu SEO, Google tarafından tanımlanan en iyi uygulamalara yöneliktir.

Bugün çoğu şirket için çevrimiçi varlığın önemi nedeniyle SEO, bir DIY projesinden derin bilgi ve teknik beceriyi masaya getiren uzmanlarla geniş bir sektöre dönüştü. Bir site oluşturup insanların sizi bulmasını umduğunuz günler geride kaldı. Aslında, şirketlerin %50’den fazlası , çevrimiçi ayak izlerinde gezinmelerine yardımcı olacak profesyonel SEO hizmetleri arıyor.

SEO Hizmetleri Nelerdir?

Soruyu cevaplamak için: ‘SEO hizmetleri nelerdir?’ — bir ajans veya danışman tarafından sağlanan ve organik trafiği artırmayı ve dönüşümlere öncülük etmeyi ve dolayısıyla işletme gelirinizi artırmayı amaçlayan optimizasyon hizmetleridir. İster tek seferlik bir deneyim ister devam eden hizmetler ve analizler seçin, profesyonel SEO hizmetleri, sitenizin organik arama motoru görünürlüğünü ve trafiğini artırma yeteneğini optimize etmek için çok önemlidir. 

Nihai hedef, Google’ın Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP’ler) ilk sayfada yer almaktır ve bir dijital pazarlama ve SEO ajansı, sizi oraya götürmek için eksiksiz SEO hizmetleri sağlayabilir. 

Bir SEO ajansına erişirken, iş geliştirmede şu temel unsurları arayın:

 • Rakipleriniz de dahil olmak üzere derinlemesine araştırma sunuyorlar mı? Sektörünüzde ve rakipleriniz arasında hangi SEO uygulamalarının başarılı olduğunu anlamak için bilgiler mevcuttur. Böyle mi teklif ediliyor?
 • Sorunları ve eksiklikleri belirleyen derinlemesine bir SEO denetiminden çıkıyorlar mı?
 • Web sitenizi optimize etmek ve ilerlemesini izlemek için bir plan sunuyorlar mı?
 • SEO için optimize edilmiş ve trafik çekmeye devam edecek sürekli pazarlama fırsatları sağlamak için bir içerik stratejisi geliştirmeyi teklif ediyorlar mı?
 • Derinlemesine anahtar kelime araştırması sağlıyorlar mı (bunun neden önemli olduğunu bir sonraki bölümde ele alacağız)?
 • Geri bağlantı hizmetleri sunuyorlar mı (yine kısaca açıklayacağız)?

SEO Hizmeti Türleri

Farklı SEO hizmetlerinin neler olduğundan bahsettiğimizde, sitenizin ne tür SEO’ları değiştirmesi veya tamamlaması gerekebileceği konusuna geliriz. Bir SEO denetimi sırasında, uzman ekibiniz farklı SEO hizmet türlerini değerlendirecek ve nerelerde iyileştirme yapılabileceği ve hangi hizmetlerin dahil edildiği konusunda önerilerde bulunacaktır.

Altı kategoriye ayrılan bu SEO hizmet listesi, siteniz için var olabilecek fırsat türlerinin ana hatlarını verir. Her biri, en iyi kullanıcı deneyimini sağlarken, sıralamanızı yükseltmede önemli bir rol oynar.

Sayfa İçi SEO

 • Anahtar Kelime Araştırması — Sektörünüz için anahtar kelimeleri anlamak ve ardından içeriğinizi bu anahtar kelimeler ve kelime öbekleriyle optimize etmek, arama motoru tarayıcılarının site sayfalarınızı değerlendirmesine ve tanımlamasına yardımcı olmak açısından çok önemlidir.
 • Meta Veriler — Meta etiketler yalnızca anahtar kelimeleri güçlendirmenize izin vermez, aynı zamanda arama motoru tarayıcılarına bağlam sağlarken aynı zamanda müşterileri sayfanıza tıklamaya teşvik eder. Sayfa başlığı, meta açıklama, başlıklar ve alt resim etiketlerini içerirler ve sitenizin altyapısına sayfa sayfa gömülü HTML kodlarıdır.
 • Dahili Bağlantılar — Bağlantılar, sitenizdeki arama motorlarına rehberlik eder, ancak aynı zamanda kullanıcıları satış hunisinden giderek daha fazla ürün odaklı sayfalara yönlendirir. Aferin, kullanıcıların ilgisini çeken alakalı içerik sağlayarak sitede kalma süresini artırabilirsiniz. 

Sayfa Dışı SEO

 • Geri Bağlantı – Saygın sitelerden geri bağlantılar oluşturarak, web siteniz arama motorlarının gözünde otorite kazanır. 
 • Konuk gönderisi — Harika içerik oluştururken, onu ilgili bir siteye konuk gönderisi olarak sunmayı düşünmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu, daha geniş bir kitleye maruz kalmanızı sağlar ve ayrıca sektörünüzde bir düşünce lideri olduğunuzu belirler.
 • Sosyal Medya — Konuk ilanlarına benzer şekilde, sektörünüze uygun sosyal medya kanallarında pazarlama yapmak, görünürlük kazanmanın ve hedef kitlenizi büyütmenin harika bir yoludur. Herhangi bir gönderi, potansiyel müşterilerin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtması için sitenize geri dönmelidir.

Teknik SEO

 • Web Sitesi Hızı – En önemli sıralama faktörlerinden biri olan sayfa hızı, Google tarafından titizlikle izlenir ve herhangi bir sorun, SERP sıralamalarınızı hızlı bir şekilde etkiler. Google, müşterilerine en iyi ürünü sunmak ister ve yavaş bir site hızla cezalandırılabilir.
 • Mobil Uyumluluk – Mobil cihazlar, 2022’de arama trafiğinin %65’inden fazlasını oluşturuyor, bu nedenle mobil uyumlu bir siteye sahip olmak zorunludur.
 • Site Yapısı — Düzenli bir site yapısı, Google ve diğer arama motorları tarafından daha kolay indekslenir. Ek olarak, dahili bağlantılar, içerik haritaları veya bozuk bağlantılar gibi şeyler de kullanıcı deneyimini etkiler.
 • Güvenlik – En iyi arama motorlarının tümü, güvenliği sağlamayan ve bir SSL Sertifikası güvence altına almayan, güvenliği ihlal edilmiş web sitelerini cezalandırır.

Uzmanlaşmış SEO

Yerel SEO

 • Optimize Edilmiş Listelemeler — Yerel ‘gerçek mekanda faaliyet gösteren’ mağazalara veya hizmetlere sahip şirketler için, optimize edilmiş çevrimiçi dizinlerle yerel arama sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için web sitesi SEO’su geliştirilmelidir. 
 • Google Benim İşletmem — Google Haritalar da dahil olmak üzere Google İşletme Profilini (eski adıyla Google Benim İşletmem) güncel içerik ve bilgilerle optimize ederek, siteniz sıralamasını sayfa sayfa yükseltir.
 • Yerel Alan İçin Optimize Edilmiş Anahtar Kelimeler — Yerel işletmeler ve bayilikler için, yerel bölgeye özgü anahtar kelimeler, işletmenizi farklılaştırmanın ve yerel ilgiyi göstermenin harika bir yolu olabilir.
 • Yerel İçerik — Yerel SEO’nun bir parçası, içeriği yer işaretleri, sokak adresleri, topluluklar ve mahalleler dahil olmak üzere yerel referanslarla optimize etmektir.

YouTube SEO’su

2023’te YouTube, en çok ziyaret edilen ikinci site ve aylık 22 milyardan fazla ziyaretçisi var. Aslında, kullanıcıların %78’i video içeriği için birincil kaynak olarak YouTube’u listeliyor. YouTube ayrıca abone sayfalarındaki açıklamalar ve içerikler aracılığıyla SEO ve benzersiz anahtar kelimelerden yararlanma fırsatı sunar.

Uygulama Mağazası SEO’su

iOS ve Android Mağazaları her gün bir ton arama trafiği alıyor; bu, herhangi bir mağazada listelenen bir uygulamanız varsa, ziyaretçileri çekmek ve arama sonuçlarını iyileştirmek için SEO’nuzu optimize etmeniz gerektiği anlamına gelir.

SEO Hizmetleri Neleri Kapsar?

Artık bir SEO hizmetleri listesi gördüğünüze göre, çoğu etkileşim, sitenizin her bir kategoride nasıl biriktiğini keşfedeceğiniz bir SEO Denetimi ile başlar. Birçok şubesi olan bir hizmet olarak SEO ile, sonuçları en üst düzeye çıkarmak için iş yükünü hazırlama ve önceliklendirme konusunda biraz esneklik olacaktır. Devam eden içerik stratejileri, sosyal medya pazarlama fırsatları ve analitik izleme ve analizi ile ilgili daha uzun vadeli girişimler de olacaktır.

Ayrıca, SEO’nun anlık bir düzeltme olmadığına dikkat etmek önemlidir. Arama motorları, değişikliklerin SERP’lerini nasıl etkilediğini tanımladığından, sonuçları görmek genellikle birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Ancak, SEO standartlarını mümkün olan en kısa sürede karşılamak için başlamak ve en iyi uygulamaları kullanmak çok önemlidir.

SEO Hizmetleri İçin Ne Kadar Ödemeliyim?

Umarız şu soruyu cevaplamışızdır: SEO Nedir ve Neden Buna İhtiyacım Var?

SEO hizmetlerinin faydalarını ölçmeye çalıştığınızda, kapsamlı ve organik SEO hizmetleri kullanan şirketlerin, potansiyel müşterileri sattıkları ürün veya hizmetleri ararken daha iyi sonuçlar elde ettikleri anlaşılır.

SEO hizmetlerine ihtiyacınız olduğunu zaten belirlediyseniz veya yalnızca SEO hizmetleri arıyorsanız, fiyatlandırmanın kuruluşun boyutuna, sayfa sayısına ve sitedeki karmaşıklığa dayalı olduğu bir denetimle başlamayı bekleyin. Oradan, SEO Hizmetleri Ajansınız, öngördüğünüz nihai sonuçları görmek için öncelikleri ve maliyetleri belirlemenize yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak

Site trafiğini yönlendiren ve SERP’lerin yerleşimini artıran sonuç odaklı SEO’ya ulaşmak için, tam hizmetli bir SEO Hizmetleri Ajansı, sürekli değişen endüstri parametreleri ve algoritma değişiklikleri konusunda güncel kalırken, site performansını iyileştirmek için gereken uzmanlık ve deneyimi getirecektir. .

Siteniz Google’da ilk sayfada sıralanmıyorsa, organik site ziyaretlerinizin çoğunu veya tamamını kaçırıyorsunuz demektir. İşletmeniz bu fırsatları kaçırmayı göze alabilir mi?

Gelişmiş SEO sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin .

Dijimental
Dijimental
Artikel: 238